Jesteśmy wiodącym operatorem logistycznym działającym na rynku od 1958 roku. Specjalizujemy się w świadczeniu usług logistycznych i organizacji transportu kolejowego materiałów sypkich dla przemysłu cementowego, wapienniczego oraz energetycznego w kraju i za granicą. Posiadamy największą w Polsce liczbę ok. 3 000 specjalistycznych wagonów własności CEMET do przewozu i magazynowania materiałów sypkich.

Bazując na wieloletnim doświadczeniu wypracowaliśmy sobie pozycję solidnego partnera biznesowego oferującego swoim klientom kompleksowe rozwiązania logistyczne obejmujące: transport i spedycję kolejową, usługi przeładunkowe, dzierżawę wagonów, zarządzanie bocznicami, przewozy licencjonowane oraz transport i spedycję samochodową – CEMET SERWIS.

Posiadamy 6 placówek terenowych oraz 7 zespołów obsługi bocznic kolejowych zlokalizowanych przy cementowniach i zakładach przemysłu wapienniczego w Polsce. Placówki terenowe dysponują zapleczem technicznym pozwalającym na wykonywanie czynności utrzymaniowych wagonów towarowych.

O wysokiej pozycji naszej firmy na rynku świadczy doświadczenie i know-how ponad 400 pracowników, którzy w codziennej praktyce biznesowej kierują się zasadami partnerstwa, odpowiedzialności i innowacyjności. Ważnym elementem sukcesu naszej firmy jest przyjazna kultura organizacyjna wspierająca etykę zawodową. Potwierdzeniem naszej filozofii jest kilkukrotne zdobycie tytułu Przedsiębiorstwa Fair Play. We wszystkich aspektach działalności dążymy do stałego podnoszenia jakości świadczonych usług oraz zapewnienia wysokiego standardu warunków pracy, bezpieczeństwa i ochrony środowiska naturalnego.

CEMET posiada certyfikaty:

  • Certyfikat Podmiotu Odpowiedzialnego za Utrzymanie Taboru/ECM
  • Certyfikat Bezpieczeństwa – Część A
  • Certyfikat Bezpieczeństwa – Część B
  • Licencja na Wykonywanie Przewozów Kolejowych Rzeczy
  • Certyfikat Przedsiębiorstwa Fair Play
  • Wyróżnienie dla Najlepiej Rozwijającej się Firmy z Listy 2000 Polskich Przedsiębiorstw „Rzeczpospolitej”

oraz jest członkiem następujących organizacji:

  • Izba Gospodarcza Transportu Lądowego
  • Railway Business Forum