CEMET S.A. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich.

Tytuł projektu: Modernizacja wagonów towarowych w zakresie zmniejszenia emisji hałasu polegająca na zastąpieniu żeliwnych wstawek hamulcowych wstawkami kompozytowymi oraz dostosowaniu pozostałych elementów wagonów towarowych do tego zastąpienia, POIS.05.02.00-00-0055/21

Wartość projektu: 20 541 014,76 PLN
Dofinansowanie projektu z UE: 7 504 980 PLN
Źródło dofinansowania: Fundusze Europejskie – Infrastruktura i Środowisko, Unia Europejska - Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne

Działanie 5.2 – Rozwój transportu kolejowego poza TEN-T
Oś priorytetowa V – Rozwój transportu kolejowego w Polsce
Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

Głównym celem projektu jest modernizacja wagonów w celu zmniejszenia emisji hałasu przez wagony towarowe, poprzez zastąpienie żeliwnych wstawek hamulcowych wstawkami kompozytowymi i dostosowaniem pozostałych elementów wagonów towarowych do tego zastąpienia.

Realizacja projektu ma na celu dostosowanie posiadanego taboru do przepisów w sprawie technicznych specyfikacji interoperacyjności podsystemu „Tabor kolejowy – hałas” („TSI Hałas”).

 

 baner ue

CEMET S.A. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich: Modernizacja wagonów towarowych w zakresie zmniejszenia emisji hałasu polegająca na zastąpieniu żeliwnych wstawek hamulcowych wstawkami kompozytowymi oraz dostosowaniu pozostałych elementów wagonów towarowych do tego zastąpienia, POIS.05.02.00-00-0055/21

Informujemy o funkcjonowaniu mechanizmu umożliwiającego sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych, tj. narzędzia informatycznego umożliwiającego przekazanie informacji o podejrzeniu wystąpienia nieprawidłowości lub nadużycia finansowego.

 W celu zgłoszenia nieprawidłowości należy:

skorzystać z formularza umieszczonego na stronie internetowej:

https://www.pois.gov.pl/nieprawidlowosci

lub

wysłać wiadomość na adres e-mail: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt jest realizowany w ramach Działania 5.2: Rozwój transportu kolejowego poza TEN-T, Oś priorytetowa V - Rozwój transportu kolejowego w Polsce Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, konkurs nr POIiŚ.5.2/1/21.

baner ue

Zatrudnimy maszynistów

Opis stanowiska:
• obsługa pojazdów trakcyjnych;
• prowadzenie pociągów towarowych po sieci PKP PLK S.A.;
• prowadzenie prac manewrowych na stacjach i bocznicach kolejowych;
• prowadzenie wymaganej dokumentacji pociągowej.

Wymagania:

 • posiadanie licencji maszynisty i świadectwa uzupełniającego; 
 • co najmniej 2-letnie doświadczenie na stanowisku maszynisty spalinowych i/lub elektrycznych pojazdów trakcyjnych;
 • bardzo dobry stan zdrowia pozwalający na wykonywanie czynności maszynisty;
 • samodzielność, zaangażowanie i sumienność w wykonywaniu obowiązków;
 • pełna dyspozycyjność z uwagi na pracę w ruchu ciągłym;
 • dodatkowym atutem będzie posiadanie doświadczenia w prowadzeniu pociągów towarowych, a także uprawnień ustawiacza i/lub rewidenta taboru;
 • preferowane miejsce zamieszkania z uwagi na miejsce prowadzenia przewozów: województwa opolskie, dolnośląskie, wielkopolskie, śląskie.


Oferujemy:

 • ciekawą pracę w rozwijającej się firmie;
 • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę od końca I kwartału 2023 r;
 • atrakcyjne wynagrodzenie, system premii i nagród;
 • możliwość rozwoju zawodowego;
 • pakiet świadczeń socjalnych.

Oferty CV prosimy przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zastrzegamy sobie prawo do skontaktowania się z wybranymi kandydatami.

Prosimy o umieszczenie informacji :  „Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez CEMET S.A.  moich danych osobowych podanych w niniejszej aplikacji do celów rekrutacyjnych także w przyszłości przyjmując jednocześnie do wiadomości, że przedmiotowa zgoda może być odwołana w każdym czasie”.

Zatrudnimy Kierowców z uprawnieniami C+E do kierowania Cementonaczepami w oddziałach Spółki w Małogoszczu i Górażdżach.

 • Stała Praca
 • Rynkowe wynagrodzenie
 • Przejrzyste zasady rozliczania

2.000 zł NAGRODY dla osoby rekomendującej nowego kierowcę. Nagroda jest wypłacana po przepracowaniu przez kierowcę roku.

Osoby zainteresowane współpracą prosimy o kontakt pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Tel. +48 22 32 03 350

Oferujemy dzierżawę wagonów Fals typu 24Ve z ważną rewizją. Wagony przeznaczone są do przewozu węgla, koksu, żużla, klinkieru i żwiru. Wagon Fals posiada przestrzeń ładunkową o kubaturze 69 m3. Załadunek i rozładunek odbywa się grawitacyjnie. Mechanizm otwierania klap rozładunkowych sterowany jest ręcznie. Rozładunek możliwy jest w zależności od manipulacji mechanizmem rozładunkowym na każdą stronę wagonu osobno lub na obie strony wagonu jednocześnie.

Informacje nt. warunków dzierżawy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Marketingu:
tel. (+48 22) 32-03-222
kom. 607-314-070
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferujemy stałą współpracę dla przewoźników samochodowych posiadających zestawy 24 tonowe. Zapewniamy:

 • współpracę z firmą o ugruntowanej i stabilnej pozycji na rynku
 • stałe zlecenia przez 365 dni w roku
 • rynkowe stawki przewozowe
 • terminowe płatności

Osoby zainteresowane współpracą prosimy o kontakt pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferujemy dzierżawę wagonów do przewozu i magazynowania materiałów sproszkowanych luzem w preferencyjnych cenach.

Informacje nt. warunków dzierżawy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Marketingu:
tel.(+48 22) 32-03-222
kom. 607-314-070
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizujemy przeładunki materiałów sypkich z możliwością dostarczenia klientowi towaru bezpośrednio na plac budowy lub w inne wskazane miejsce.
Oferujemy:

 • przeładunki z wagonu na samochód
 • rozładunki ze statków na wagony i załadunki z wagonów na statki
 • dostawy samochodowe z miejsca przeładunku

Informacje nt. usług przeładunkowych można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Marketingu:
tel. (+48 22) 32-03-222
kom. 607-314-070
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.